Luther
Athletic Director : Joel Babinec
Phone : (608) 783-5435 Ext. 1645
Fax : (608) 783-4758
Email : babijoel@luther.k12.wi.us

1501 Wilson St
Onalaska, WI 54650-3142
  July, 2018
Gym Closed (H) @ ACE Gym
3:00pm-5:00pm Gym Use (H) @ Auxiliary Gym
Gym Closed (H) @ ACE Gym
12:30pm BiState Baseball (H) @ Baseball Field
3:00pm-5:30pm Gym Use (H) @ Auxiliary Gym
3:00pm-5:00pm Strength Training (H)
3:30pm-5:30pm Speed Training (H)
6:00pm-7:30pm Gym Use (H) @ Auxiliary Gym
Gym Closed (H) @ ACE Gym
3:00pm-5:00pm Strength Training (H)
3:30pm-5:30pm Speed Training (H)
Independence Day (H)
Gym Closed (H) @ ACE Gym
3:00pm-5:00pm Strength Training (H)
3:30pm-5:30pm Speed Training (H)
3:30pm-5:30pm Speed Training (H)
3:00pm-6:00pm Football Contact Day (H) 9:00am-11:00am Basketball - Boys Contact Day (H)
12:00pm Dr. Raabe Golf Tournament (H) @ Cedar Creek
1:00pm-5:00pm Youth Theater Camp (H) @ Chapel/Auditorium
3:00pm-5:00pm Strength Training (H)
3:30pm-6:00pm Gym Use (H) @ Multiple locations
3:30pm-5:30pm Speed Training (H)
5:00pm BiState Baseball (H) @ Baseball Field
9:00am-12:00pm Basketball - Boys Contact Day (H)
1:00pm-5:00pm Youth Theater Camp (H) @ Chapel/Auditorium
3:00pm-5:00pm Strength Training (H)
3:30pm-5:30pm Speed Training (H)
4:00pm BiState Baseball (H) @ Baseball Field
9:00am-12:00pm Basketball - Boys Contact Day (H)
1:00pm-5:00pm Youth Theater Camp (H) @ Chapel/Auditorium
3:30pm-5:30pm Speed Training (H)
6:00pm-7:30pm Gym Use (H) @ ACE Gym
Basketball - Boys Contact Day (H)
1:00pm-5:00pm Youth Theater Camp (H) @ Chapel/Auditorium
3:00pm-5:00pm Strength Training (H)
3:30pm-5:30pm Speed Training (H)
1:00pm-5:00pm Youth Theater Camp (H) @ Chapel/Auditorium
3:30pm-5:30pm Speed Training (H)
6:00pm Youth Theater Production (H) @ Chapel/Auditorium
Basketball - Boys Contact Day (H)
ACT Test (H)
3:00pm-6:00pm Football Contact Day (H) 9:00am-11:00am Band Camp (H)
10:00am-2:00pm Basketball - Girls Contact Day (H)
3:00pm-5:00pm Strength Training (H)
3:30pm-6:00pm Gym Use (H) @ Multiple locations
3:30pm-5:30pm Speed Training (H)
9:00am-4:00pm Band Camp (H)
3:00pm-5:00pm Strength Training (H)
3:30pm-5:30pm Speed Training (H)
6:30pm Board of Control (H) @ Board Room
9:00am-4:00pm LES Band Camp (H)
9:00am-4:00pm Band Camp (H)
3:30pm-5:30pm Speed Training (H)
5:30pm High School Softball Game (H) @ Softball Field - Varsity
5:30pm 14U Softball Game (H) @ Softball Field - JV
9:00am-11:00am Tennis Contact Day (H) @ Parkridge Courts
9:00am-4:00pm LES Band Camp (H)
9:00am-4:00pm Band Camp (H)
3:00pm-5:00pm Strength Training (H)
7:00am-6:30pm LES Band Camp (H)
7:00am-6:30pm Band Camp (H)
9:00am-12:00pm Cross Country Contact Day (H)
3:00pm-5:00pm Strength Training (H)
3:30pm-6:00pm Gym Use (H) @ Multiple locations
3:30pm-5:30pm Speed Training (H)
9:00am-12:00pm Cross Country Contact Day (H)
3:00pm-5:00pm Strength Training (H)
3:30pm-5:30pm Speed Training (H)
9:00am-12:00pm Cross Country Contact Day (H)
9:00am-12:00pm Volleyball Contact Day (H)
3:30pm-5:30pm Speed Training (H)
5:30pm 14U Softball Game (H) @ Softball Field - Varsity
9:00am-12:00pm Cross Country Contact Day (H)
9:00am-12:00pm Volleyball Contact Day (H)
3:00pm-5:00pm Strength Training (H)
3:30pm-5:30pm Speed Training (H)
9:00am-12:00pm Cross Country Contact Day (H)
9:00am-12:00pm Volleyball Contact Day (H)
3:30pm-5:30pm Speed Training (H)
3:00pm-5:00pm Strength Training (H)
3:30pm-5:30pm Speed Training (H)
3:30pm-6:00pm Gym Use (H) @ Multiple locations
6:30pm Football Preseason Meeting (H) @ Chapel/Auditorium
8:00am ImPACT Testing (H) @ Computer Lab
3:00pm-5:00pm Strength Training (H)
3:30pm-5:30pm Speed Training (H)
  August, 2018
Football Practice (H)
Tuition Discount End Date/Fees Payment Deadline (H)
7:30am-11:30am Football Practice (H)
7:30am-11:30am Football Practice (H)
1:00pm-7:00pm SF (H)
6:00pm-7:30pm Football - Varsity Practice (H)
ACT Registration Deadline (H)
7:30am-11:30am Football Practice (H)
1:00pm-4:00pm SF (H)
7:30am-11:30am Football Practice (H)
7:30am-11:30am Football Practice (H)
8:30am LES/LHS Staff Development (H) @ Chapel/Auditorium
6:00pm-7:30pm Football - Varsity Practice (H)
7:30am-11:30am Football Practice (H)
8:00am-11:00am TN-p (H) @ Multiple locations
8:30am-11:30am Youth Art Camp (H) @ Multiple locations
1:30pm-4:30pm Staff Development (H)
7:30am-11:30am Football Practice (H)
8:00am-10:45am TN-p (H) @ Parkridge Courts
8:30am-11:30am Youth Art Camp (H) @ Multiple locations
1:30pm-4:30pm Staff Development (H)
6:00pm-7:30pm Football - Varsity Practice (H)
6:30pm Board of Control (H) @ Board Room
7:30pm Conference of Delegates (H)
7:30am-11:30am Football Practice (H)
8:00am-11:00am TN-p (H) @ Multiple locations
8:30am-11:30am Youth Art Camp (H) @ Multiple locations
1:00pm-4:00pm Concert Choir (H)
7:30am-11:30am Football Practice (H)
8:00am-10:00am TN-p (H) @ Parkridge Courts
8:30am-11:30am Youth Art Camp (H) @ Multiple locations
1:00pm-4:00pm SF (H)
9:00am Football-C-Team (H) Holmen
9:00am Football-Varsity (H) Luther vs. Multiple Schools
9:00am Tennis-G/Varsity (A) Aquinas
5:00pm Student Council (H) @ Board Room 8:30am ImPACT Testing (H) @ Computer Lab
9:00am-12:00pm Cross Country Practice (H)
9:00am Tennis-G/Varsity (A) Appleton West
9:00am-12:00pm VB (H)
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
6:00pm New Parent/Athlete Orientation Meeting (H) @ Chapel/Auditorium
9:00am-12:00pm Cross Country Practice (H)
9:00am Tennis-G/Varsity (A) Appleton West
9:00am-12:00pm VB (H)
1:00pm-4:00pm Concert Choir (H)
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
8:00am-10:00am Tennis - JV Practice (H) @ Parkridge Courts
9:00am-12:00pm Cross Country Practice (H)
9:00am-12:00pm VB (H)
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
6:30pm LES Band Registration (H) @ Band Room - Room 1310
8:00am-10:00am TN-p (H) @ Parkridge Courts
9:00am-12:00pm Cross Country Practice (H)
9:00am-12:00pm VB (H)
1:00pm-4:00pm Concert Choir (H)
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
9:00am-12:00pm Cross Country Practice (H)
9:00am-12:00pm VB (H)
1:00pm Tennis-G/JV (H) Eau Claire North
1:00pm Tennis-G/Varsity (H) Eau Claire North
4:00pm Tennis-G/JV (H) Menomonie
4:00pm Tennis-G/Varsity (H) Menomonie
7:00pm Football-Varsity (A) Blair-Taylor
9:00am Tennis-G/JV (H) Portage
9:00am Tennis-G/Varsity (H) Portage
12:00pm Tennis-G/JV (H) Wisconsin Rapids Lincoln
12:00pm Tennis-G/Varsity (H) Wisconsin Rapids Lincoln
3:00pm Tennis-G/JV (H) Winona Senior
3:00pm Tennis-G/Varsity (H) Winona Senior
2:00pm Opening Service (H) @ Chapel/Auditorium
6:00pm-9:00pm Men's Basketball Open Gym (H)
Freshmen Orientation Day (H)
3:10pm-5:30pm VB (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
3:15pm-6:15pm Football - Varsity Practice (H)
5:00pm Football-C-Team (A) Blair-Taylor
1st Day of Classes (H)
Term 1 begins (H)
3:10pm-5:30pm VB (H)
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
4:00pm Tennis-G/Varsity (H) Tomah
4:00pm Tennis-G/JV (H) Tomah
5:30pm Cross Country-Varsity (A) Westby Area High School
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football (H) @ Football Practice Field
3:10pm-5:00pm TN-p (H) @ Parkridge Courts
3:10pm-5:30pm VB (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football (H) @ Football Practice Field
Student Picture Day (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
3:25pm-5:00pm Tennis - Varsity Practice (H) @ Parkridge Courts
4:00pm Volleyball-JV (A) Cashton
4:00pm Tennis-G/JV (A) Onalaska
4:00pm Volleyball-Varsity (A) Cashton
4:30pm Volleyball-C-Team (H) Bangor
5:30pm Volleyball-JV (A) North Crawford
5:30pm Volleyball-Varsity (A) North Crawford
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football (H) @ Football Practice Field
6:30pm Volleyball-C-Team (H) Melrose-Mindoro
7:00pm Football-Varsity (H)  (Rescheduled from 08-24-18) Cashton
3:05pm-3:25pm Drama Pre-Audition Meeting (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-5:30pm VB (H)
3:15pm-4:30pm Football - C-Team Practice (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
3:25pm-4:15pm TN-p (H) @ Parkridge Courts
10:00am Cross Country-Varsity (A) Onalaska
6:00pm-9:00pm Men's Basketball Open Gym (H) 3:10pm-5:25pm Tennis - Varsity Practice (H) @ Parkridge Courts
3:10pm-5:30pm VB (H)
3:15pm-3:45pm Drama Audition Workshop (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-6:15pm Football - Varsity Practice (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
4:00pm Tennis-G/JV (A) Central
5:00pm Football-C-Team (A) Melrose-Mindoro
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
3:15pm-5:00pm Football Practice (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
3:25pm-4:15pm TN-p (H)
3:10pm-5:00pm TN-p (H) @ Parkridge Courts
3:10pm-5:30pm VB (H)
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
3:15pm-4:45pm Drama Auditions (H) @ Chapel/Auditorium
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football (H) @ Football Practice Field
7:00am Faculty Meeting (H) @ Board Room
3:15pm-4:00pm Drama Auditions (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
4:00pm Tennis-G/Varsity (H) West Salem
5:30pm Volleyball-C-Team (A) West Salem
5:30pm Volleyball-JV (A) West Salem
5:45pm Cross Country-Varsity (A) Cochrane Fountain City
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football (H) @ Football Practice Field
7:00pm Volleyball-Varsity (A) West Salem
7:15am-7:45am Student Council (H) @ Board Room
3:10pm-5:30pm VB (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
3:25pm-5:00pm TN-p (H) @ Parkridge Courts
7:00pm Football-Varsity (A) Richland Center
  September, 2018
No School (H)
Labor Day (H)
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
6:00pm-7:30pm VB (H)
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
2:05pm Early Dismissal - Tennis (H)
3:15pm-4:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
5:30pm-6:45pm Volleyball-C-Team (A) Arcadia
5:30pm-6:45pm Volleyball-JV (A) Arcadia
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football (H) @ Football Practice Field
7:00pm-9:00pm Volleyball-Varsity (A) Arcadia
9:31am-9:55am A.C.T Now (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 2520 - Physics Lab
3:10pm-5:30pm VB (H)
3:10pm-5:00pm TN-p (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
3:15pm-4:30pm Drama Practice (H)
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
7:00am Faculty Meeting (H) @ Board Room
3:15pm-4:30pm Drama Practice (H)
3:15pm-6:15pm Football - Varsity Practice (H)
3:25pm-5:25pm TN-p (H)
4:45pm Cross Country-Varsity (A) G-E-T
5:30pm Volleyball-C-Team (H) G-E-T
5:30pm Volleyball-JV (H) G-E-T
5:30pm Football-C-Team (H) Arcadia
7:00pm Volleyball-Varsity (H) G-E-T
2:05pm Early Dismissal - Varsity Tennis (H)
3:10pm-5:30pm VB (H)
3:15pm-4:30pm Drama Practice (H)
3:15pm-4:15pm Football - C-Team Practice (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
4:00pm Tennis-G/Varsity (A)  (Rescheduled from 09-04-18) Black River Falls
4:00pm Tennis-G/JV (A) Logan
6:30pm PEP Band (H)
7:00pm Football-Varsity (H) Lancaster
ACT Test (H)
8:00am Volleyball-Varsity (A) Holmen
9:00am Tennis-G/Varsity (A) Lodi
9:00am-11:00am Jr Knight Football (H) @ Football Practice Field
6:00pm-9:00pm Men's Basketball Open Gym (H) 3:10pm-5:30pm VB (H)
3:15pm-4:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
4:00pm Tennis-G/Varsity (A) Onalaska
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
9:15am-10:19am Special Schedule ME48 (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-4:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
4:00pm Tennis-G/Varsity (H) Viroqua
5:30pm Football-C-Team (H)  (Date & Time Changed from 09-11-18) Viroqua
5:30pm Volleyball-C-Team (A) Black River Falls
5:30pm Volleyball-JV (A) Black River Falls
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football (H) @ Football Practice Field
7:00pm Volleyball-Varsity (A) Black River Falls
9:31am-9:46am PLK (H) @ Chapel/Auditorium
9:48am-10:00am National Honor Society (H) @ Room 1908
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 2580 - Biology Lab
3:10pm-5:30pm VB (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
3:15pm-4:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
3:25pm-5:00pm TN-p (H)
7:00am Faculty Meeting (H) @ Board Room
2:40pm Early Dismissal - Cross Country (H)
3:15pm-4:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-6:15pm Football - Varsity Practice (H)
4:00pm Cross Country-Varsity (A) Holmen
4:30pm Tennis-G/JV (A) Cotter Schools
4:30pm Tennis-G/Varsity (A) Cotter Schools
5:00pm Jr Knight Football (H) @ Football Field
5:30pm Volleyball-C-Team (A) Viroqua
5:30pm Volleyball-JV (A) Viroqua
7:00pm Volleyball-Varsity (A) Viroqua
7:15am-7:45am Student Council (H) @ Board Room
3:00pm-4:30pm LES Band Rehearsal (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-5:30pm VB (H)
3:15pm-4:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-4:15pm Football - C-Team Practice (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
3:25pm-5:00pm TN-p (H)
6:30pm PEP Band (H)
7:00pm Football-Varsity (H) Black River Falls
8:00am Volleyball-C-Team (A)  (Time Changed) West Salem
9:00am-11:00am Jr Knight Football (H) @ Football Practice Field
9:00am Volleyball-JV (H) Luther vs. Multiple Schools
10:00am LALSAC Cross Country Meet (H) @ Track
3:50pm Cross Country-Varsity (A) Woodbridge
1:00pm LaCrescent Applefest Parade (H)
6:00pm-9:00pm Men's Basketball Open Gym (H)
3:15pm-4:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
3:25pm-5:00pm TN-p (H)
5:30pm Volleyball-C-Team (H)  (Rescheduled from 08-28-18) Westby Area High School
5:30pm Volleyball-JV (H)  (Rescheduled from 08-28-18) Westby Area High School
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football (H) @ Football Practice Field
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
7:00pm Volleyball-Varsity (H)  (Rescheduled from 08-28-18) Westby Area High School
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
1:50pm Early Dismissal - Tennis (H)
3:10pm-5:30pm VB (H)
3:15pm-4:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
5:00pm Jr Knight Football (H) @ Football Field
6:30pm Board of Control (H) @ Board Room
6:00am-7:00am Cross Country Practice (H) @ YMCA (Onalaska)
9:31am-9:55am Junior/Senior Guidance (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-5:30pm VB (H)
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 2580 - Biology Lab
3:15pm-4:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
3:15pm-4:30pm Cross Country Practice (H)
3:25pm-5:00pm TN-p (H)
Term 2 begins (H)
7:00am Faculty Meeting (H) @ Board Room
9:23am-9:55am Special Schedule ME16 (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-4:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
3:15pm-6:15pm Football - Varsity Practice (H)
4:00pm Tennis-G/JV (A) Holmen
4:00pm Tennis-G/Varsity (H) Holmen
5:30pm Volleyball-C-Team (A) Westby Area High School
5:30pm Volleyball-JV (A) Westby Area High School
5:30pm Football-C-Team (A) G-E-T
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football (H) @ Football Practice Field
7:00pm Volleyball-Varsity (A) Westby Area High School
ACT Registration Deadline (H)
Punt-Pass-Kick Night (H)
3:00pm-4:30pm LES Band Rehearsal (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-5:30pm VB (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
3:15pm-4:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-4:15pm Football - C-Team Practice (H)
3:25pm-4:30pm TN-p (H)
5:30pm-10:30pm Knight for a Night (H)
6:30pm PEP Band (H)
7:00pm Football-Varsity (H) G-E-T
9:00am Cross Country-Varsity (A) Janesville Craig
9:00am LALSAC Flag Football (H) @ Football Field
9:00am Tennis-G/Varsity (A)  (Location Changed) West Salem vs. Multiple Schools
9:00am LALSAC Volleyball (H) @ Multiple locations
6:00pm-9:00pm Men's Basketball Open Gym (H) 9:13am-10:25am Special Schedule ME56 (H) @ Chapel/Auditorium
12:50pm-2:50pm Field Trip (H) @ University of Wisconsin - La Crosse
3:10pm-5:30pm VB (H)
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
3:15pm-4:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
4:00pm Tennis-G/JV (H) West Salem
4:00pm Tennis-G/Varsity (H) Altoona
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football (H) @ Football Practice Field
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
1:50pm Early Dismissal - Tennis (H)
3:15pm-4:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
3:15pm-6:15pm Football - Varsity Practice (H)
4:00pm Tennis-G/Varsity (A)  (Rescheduled from 09-21-18) Mauston
5:30pm Volleyball-JV (H) West Salem
5:30pm Volleyball-C-Team (H) West Salem
5:30pm Football-C-Team (A) Black River Falls
7:00pm Volleyball-Varsity (H) West Salem
6:00am-7:00am Cross Country Practice (H) @ YMCA (Onalaska)
9:31am-9:46am Knight Lights (H) @ Chapel/Auditorium
9:48am-10:00am WINGS (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1930
3:10pm-5:30pm VB (H)
3:15pm-4:30pm Cross Country Practice (H)
3:15pm-4:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
3:25pm-5:00pm TN-p (H)
7:00am Faculty Meeting (H) @ Board Room
3:10pm-5:30pm VB (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
3:15pm-4:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
3:25pm-5:00pm TN-p (H)
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football (H) @ Football Practice Field
7:00pm Oktoberfest Torchlight Parade (H)
7:15am-7:45am Student Council (H) @ Board Room
3:00pm-4:30pm LES Band Rehearsal (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-5:30pm VB (H)
3:15pm-4:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
3:25pm-5:00pm TN-p (H)
7:00pm Football-Varsity (A) Viroqua
9:00am LALSAC Volleyball (H) @ Multiple locations
1:00pm Warrens Cranfest Parade (H)
6:00pm-9:00pm Men's Basketball Open Gym (H)
  October, 2018
3:10pm-5:30pm VB (H)
3:15pm-4:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-6:15pm Football - Varsity Practice (H)
3:25pm-4:15pm TN-p (H)
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football (H) @ Football Practice Field
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
9:30am Tennis-G/Varsity (A)  (Date changed from 10-01-18) Regis
3:15pm-4:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
5:00pm Jr Knight Football (H) @ Football Field
5:30pm Volleyball-JV (A) G-E-T
5:30pm Volleyball-C-Team (A) G-E-T
7:00pm Volleyball-Varsity (A) G-E-T
6:00am-7:00am Cross Country Practice (H) @ YMCA (Onalaska)
9:31am-9:55am A.C.T Now (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1930
3:10pm-5:30pm VB (H)
3:15pm-4:30pm Cross Country Practice (H)
3:15pm-4:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
3:25pm-5:00pm Tennis - Varsity Practice (H)
7:00am Faculty Bible Study (H) @ Board Room
8:30am-10:25am Junior Guidance (H)
9:30am Tennis-G/Varsity (A)  (Date changed from 10-03-18) Altoona
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
3:15pm-4:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
5:30pm Football-C-Team (H)  (Rescheduled from 10-01-18) Bangor
5:30pm Volleyball-C-Team (H) Black River Falls
5:30pm Volleyball-JV (H) Black River Falls
7:00pm Volleyball-Varsity (H) Black River Falls
7:15am-7:45am Student Council (H) @ Board Room
12:44pm-3:00pm Special Schedule AE136 (H)
3:10pm-5:30pm VB (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
3:15pm-4:15pm Football - C-Team Practice (H)
4:00pm-5:30pm LES Band Rehearsal (H)
6:00pm Football-Varsity (H)  (Time Changed) Westby Area High School
8:30am Volleyball-JV (A) Central
8:30am Volleyball-Varsity (A) Logan
9:00am-11:00am Jr Knight Football (H) @ Football Practice Field
10:30am Cross Country-Varsity (A) Wisconsin Rapids Lincoln
8:00pm-11:00pm Homecoming Dance (H)
5:30pm Jr Knight Parent Meeting (H) @ Commons
6:00pm-9:00pm Men's Basketball Open Gym (H)
Columbus Day (H)
3:15pm-5:00pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
5:30pm Volleyball-JV (H) Arcadia
5:30pm Volleyball-C-Team (H) Arcadia
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football (H) @ Football Practice Field
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
7:00pm Volleyball-Varsity (H) Arcadia
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
3:15pm-5:00pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
5:30pm Volleyball-JV (H) Viroqua
5:30pm Volleyball-C-Team (H) Viroqua
6:00pm-7:30pm Tennis - Varsity Practice (H)
6:30pm PEP Band (H)
7:00pm Volleyball-Varsity (H) Viroqua
6:00am-7:00am Cross Country Practice (H) @ YMCA (Onalaska)
7:50am Special Schedule (H)
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1810
3:10pm-5:30pm VB (H)
3:15pm-5:00pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-6:15pm Football Practice (H)
3:15pm-4:30pm Cross Country Practice (H)
TBD Tennis-G/Varsity (A) TBD vs. TBD
7:00am Faculty Meeting (H) @ Board Room
3:10pm-5:30pm VB (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
3:15pm-5:00pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-6:15pm Football - Varsity Practice (H)
TBD Tennis-G/Varsity (A) TBD vs. TBD
Student Picture Retake Day (H)
7:15am-7:45am Student Council (H) @ Board Room
3:00pm-4:30pm LES Band Rehearsal (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-5:30pm VB (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
6:30pm Drama Dress Rehearsal (H) @ Chapel/Auditorium
7:00pm Football-Varsity (A) Arcadia
TBD Tennis-G/Varsity (A) TBD vs. TBD
9:00am LALSAC Volleyball (H) @ Multiple locations
9:45am Cross Country-Varsity (A) G-E-T vs. Multiple Schools
2:00pm Children's Theater (H) @ Chapel/Auditorium
5:30pm Jr Knight Football (H) @ Commons
6:00pm-9:00pm Men's Basketball Open Gym (H)
LES Promotions - Drama Production (H) @ Chapel/Auditorium
No School (H)
3:10pm-5:30pm Volleyball - Varsity Practice (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
Board of Control - Visitation Day (H)
7:00am Handbells (H) @ Band Room - Room 1310
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
3:00pm-4:00pm Football - Varsity Practice (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
7:00pm Volleyball-Varsity (H) Cochrane Fountain City
6:00am-7:00am Cross Country Practice (H) @ YMCA (Onalaska)
9:31am-10:00am National Honor Society (H) @ Room 1908
3:00pm-4:00pm Football - Varsity Practice (H)
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1810
3:10pm-5:30pm Volleyball - Varsity Practice (H)
3:15pm-4:15pm Robotics Meeting (H) @ Room 1104
3:15pm-4:30pm Cross Country Practice (H)
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym
7:00am Faculty Meeting (H) @ Board Room
3:00pm-4:00pm Football - Varsity Practice (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
5:00pm-7:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym
7:00pm Volleyball-Varsity (A) Aquinas
Grandparents Day (H)
3:00pm-4:30pm LES Band Rehearsal (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-5:30pm Volleyball - Varsity Practice (H)
3:15pm-3:45pm Cross Country Practice (H)
6:00pm Tennis Banquet (H)
TBD Volleyball-Varsity (A) TBD vs. TBD
12:00pm Cross Country-Varsity (A) Durand
2:00pm Dedication Service (H) @ Commons
2:30pm Fall Family Fest (H)
7:00am-7:30am Athletic Department Meeting (H) @ Room 2520 - Physics Lab
3:10pm-4:30pm Open Gym (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
6:00pm-9:00pm 7RRC Meeting (H) @ Multiple locations
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
Term 3 begins (H)
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
7:00am Handbells (H) @ Band Room - Room 1310
7:50am-2:55pm Sound Foundation LES Tour (H)
9:25am-9:49am Special Schedule ME8 (H) @ Chapel/Auditorium
10:30am-3:30pm Blood Drive (H) @ ACE Lobby
3:10pm-3:40pm Basketball - Boys Preseason Meeting (H) @ Room 1930
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 2560 - Chemistry Lab
3:10pm-3:40pm Basketball - Girls Preseason Meeting (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice (H)
3:40pm-4:30pm Open Gym (H)
6:00pm-7:30pm Volleyball Banquet (H) @ Commons
6:00am-7:00am Cross Country Practice (H) @ YMCA (Onalaska)
7:50am-12:15pm Career Exploration Day (H)
TBD Volleyball-Varsity (A) TBD vs. TBD
No School (H)
9:30am-11:30am Cross Country Practice (H)
5:00pm-7:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym
No School (H)
9:30am-11:30am Cross Country Practice (H)
TBD Cross Country-Varsity (A) Wisconsin Rapids Lincoln
TBD Volleyball-Varsity (A) TBD vs. TBD
ACT Test (H)
1:00pm-3:00pm Jesus Cares (H) @ Commons
3:00pm-5:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym
Special Schedule ME8 (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-4:30pm Open Gym (H)
3:10pm-4:00pm ImPACT Testing (H)
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
7:00am Handbells (H) @ Band Room - Room 1310
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
9:23am-9:55am Special Schedule ME16 (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-4:30pm Open Gym (H)
6:30pm-8:00pm Football Banquet (H) @ Multiple locations
Halloween (H)
9:31am-9:46am Senior Class Trip (H) @ Chapel/Auditorium
9:48am-10:00am PLK (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 2560 - Chemistry Lab
3:10pm-4:30pm Open Gym (H)
3:10pm-4:00pm ImPACT Testing (H)
  November, 2018
Junior/Senior Guidance (H)
Pastors Day (H)
TADS Tuition Assistance (H)
7:00am Faculty Bible Study (H) @ Board Room
3:10pm-4:30pm Open Gym (H)
6:00pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym
ACT Registration Deadline (H)
TBD Volleyball-Varsity (A) TBD vs. TBD
9:30am-12:00pm Science Day (H)
3:00pm-4:30pm LES Band Rehearsal (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-4:30pm Open Gym (H)
Science & Fine Arts Fair (H)
TBD Volleyball-Varsity (A) TBD vs. TBD
Reformation Day (H)
Daylight Savings Time Ends (H)
12:00pm-1:00pm Cross Country Banquet (H) @ Commons
2:00pm Reformation Service (H) @ Chapel/Auditorium
5:00pm-6:00pm Jr Knight Basketball (H)
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-6:10pm Basketball - Girls Practice (H)
3:15pm-5:15pm Robotics (H) @ Computer Lab
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
Election Day (H)
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
7:00am Handbells (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-6:10pm Basketball - Girls Practice (H)
6:15pm-7:45pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym
9:31am-9:55am A.C.T Now (H) @ Chapel/Auditorium
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-5:40pm Basketball - Girls Practice (H)
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1905
6:00pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym - South
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym - North
7:00am Faculty Meeting (H) @ Board Room
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-5:40pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
3:10pm-5:40pm Basketball - Girls JV Practice (H)
3:10pm-5:40pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
5:45pm-7:45pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym
7:15am-7:45am Student Council (H) @ Board Room
9:56am-11:16am Special Schedule (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-5:40pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:10pm-5:40pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
3:10pm-5:40pm Basketball - Girls JV Practice (H)
6:00pm-7:00pm Basketball - Girls Parent Meeting (H)
7:00pm WELS Choral Festival (H) @ Minnesota Valley Lutheran High School
9:00am-11:00am Jr Knight Basketball (H) @ Auxiliary Gym
10:00am-12:00pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
Veteran's Day (H)
2:00pm WELS Choral Festival (H) @ Minnesota Valley Lutheran High School
3:00pm-5:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym - North
3:00pm-5:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym - South
4:00pm-5:00pm Jr Knight Basketball (H) @ Auxiliary Gym
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym
9:17am-10:13am Special Schedule ME40 (H) @ Chapel/Auditorium
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-5:30pm Basketball - Boys Practice (H)
3:15pm-5:15pm Robotics (H) @ Computer Lab
4:40pm-6:40pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
5:10pm-6:40pm Basketball - Girls JV Practice (H)
5:10pm-6:40pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
7:00am Handbells (H) @ Band Room - Room 1310
7:15am-7:35pm Faculty Meeting (H) @ Board Room
3:10pm-5:30pm Basketball - Boys Practice (H)
5:10pm-6:40pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
6:00pm Basketball-G/JV (H) Melrose-Mindoro
6:30pm PEP Band (H)
7:15pm Basketball-G/Varsity (H) Melrose-Mindoro
9:31am-9:46am PLK (H) @ Chapel/Auditorium
9:48am-10:00am National Honor Society (H) @ Room 1908
9:48am-10:00am LaCrosse Promise (H) @ Chapel/Auditorium
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1905
3:10pm-5:15pm Basketball - Boys Practice (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
5:00pm-6:00pm Parental Choice Enrollment Information Meeting (H) @ Chapel/Auditorium
6:15pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym - North
6:15pm-7:45pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym - South
6:30pm Board of Control (H) @ Board Room
7:30pm Conference of Delegates (H)
7:00am Faculty Meeting (H) @ Board Room
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys JV Practice (H)
3:10pm-5:40pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
5:45pm Basketball-G/C-Team (H) Cashton
6:00pm Basketball-G/JV (H) Bangor
7:15pm Basketball-G/Varsity (H) Bangor
9:15am-12:10pm Sophomore Guidance (H)
12:36pm-1:40pm Special Schedule AE64 (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:10pm-5:35pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
3:10pm-5:35pm Basketball - Girls JV Practice (H)
5:00pm Basketball-B/C-Team (A) Onalaska
5:30pm Basketball-B/JV (A) DeSoto
5:30pm Basketball-B/Varsity (A) DeSoto
7:00pm Special Event (H) @ Chapel/Auditorium
Jr Knight Basketball (H) @ Multiple locations
3:00pm-5:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym - South
4:00pm-5:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym - North
9:25am-9:49am Special Schedule ME8 (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:15pm-5:15pm Robotics (H) @ Computer Lab
4:00pm-6:10pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Boys JV Practice (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice (H)
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
7:00am Handbells (H) @ Band Room - Room 1310
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-5:15pm Basketball - Boys JV Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
4:40pm-6:00pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
6:00pm Basketball-G/JV (A) Necedah
7:30pm Basketball-G/Varsity (A) Necedah
No School (H)
9:00am-10:30am Basketball - Boys Varsity Practice (H)
9:00am-11:00am Basketball - Boys JV Practice (H)
11:30am-1:00pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
4:00pm-6:00pm Jr Knight Basketball (H)
No School (H)
Thanksgiving (H)
No School (H) 10:00am-12:00pm Basketball Open Gym (H) @ Multiple locations
3:00pm Ice Hockey-Varsity (A) Viroqua vs. Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther
1:00pm-3:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym - North
1:00pm-3:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym - South
3:00pm-5:00pm Basketball - Girls C-Team Practice (H) @ Auxiliary Gym
3:00pm-4:30pm Basketball - Boys JV Practice (H)
4:00pm-5:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym - South
4:00pm-6:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym - North
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:15pm-5:15pm Robotics (H) @ Computer Lab
4:40pm-6:10pm Basketball - Boys JV Practice (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice (H)
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
7:00pm Basketball-G/C-Team (A)  (Time Changed) Holmen
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
7:00am Handbells (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-5:40pm Basketball - Girls JV Practice (H)
3:10pm-5:40pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
6:00pm Basketball-B/C-Team (H) Tomah
6:00pm Basketball-B/JV (H) Tomah
7:15pm Ice Hockey-Varsity (A) DeForest vs. Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther
7:15pm Basketball-B/Varsity (H) Tomah
9:31am-9:46am WINGS (H) @ Chapel/Auditorium
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1920
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
4:35pm-6:00pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
4:40pm-6:00pm Basketball - Boys JV Practice (H)
4:40pm-6:00pm Basketball - Girls JV Practice (H)
6:00pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym - South
6:15pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym - North
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H) @ Auxiliary Gym
Term 4 begins (H)
7:00am Faculty Meeting (H) @ Board Room
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-5:40pm Basketball - Girls JV Practice (H)
3:10pm-5:40pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
6:00pm Basketball-B/C-Team (H) Cochrane Fountain City
6:00pm Basketball-B/JV (H) Cochrane Fountain City
6:30pm PEP Band (H)
7:15pm Basketball-B/Varsity (H) Cochrane Fountain City
7:15am-7:45am Student Council (H) @ Board Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-5:15pm Basketball - Boys JV Practice (H)
6:00pm-7:15pm Basketball-G/C-Team (A) Arcadia
6:00pm-8:15pm Basketball-G/JV (A) Arcadia
6:00pm Basketball-G/C-Team (A) Arcadia
7:00pm Ice Hockey-Varsity (H) Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther vs. Winona Senior
7:15pm-9:30pm Basketball-G/Varsity (A) Arcadia
  December, 2018
9:00am-11:00am Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym
9:30am Wrestling-JV (A) Melrose-Mindoro vs. Onalaska / Luther
10:15am Wrestling-Varsity (A) Black River Falls vs. Onalaska / Luther
First Sunday in Advent (H)
8:00am Concert Choir (H) @ St. John`s Church- Barre Mills
10:30am Concert Choir (H) @ St. John`s Church- Barre Mills
1:00pm-3:00pm Open Gym (H) @ Auxiliary Gym
3:00pm-5:00pm Jr Knight Basketball (H)
4:00pm-5:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym - North
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:15pm-5:15pm Robotics (H) @ Computer Lab
4:40pm-6:10pm Basketball - Boys JV Practice (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice (H)
6:15pm-7:15pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym
7:15pm Basketball-G/C-Team (A) Tomah
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
7:00am Handbells (H) @ Band Room - Room 1310
9:31am-9:55am Special Schedule (H) @ Commons
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:10pm-5:40pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
3:10pm-5:40pm Basketball - Girls JV Practice (H)
3:15pm-3:45pm Drama Pre-Audition Meeting (H) @ Chapel/Auditorium
6:00pm Basketball-B/C-Team (H) Arcadia
6:00pm Basketball-B/JV (H) Arcadia
7:00pm Ice Hockey-Varsity (H) Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther vs. Baraboo
7:15pm Basketball-B/Varsity (H) Arcadia
9:31am-9:55am A.C.T Now (H) @ Chapel/Auditorium
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1920
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Practice (H)
3:10pm-4:30pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:50pm-5:50pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
4:00pm-5:50pm Basketball - Boys JV Practice (H)
4:40pm-5:50pm Basketball - Girls JV Practice (H)
7:00am Faculty Bible Study (H) @ Board Room
2:20pm-3:00pm Special Schedule AE40 (H) @ Chapel/Auditorium
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys JV Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
3:15pm-4:15pm Drama Audition Workshop (H) @ Chapel/Auditorium
4:30pm Basketball-G/C-Team (A) Caledonia Area Public Schools
5:00pm-6:00pm Jr Knight Basketball (H) @ Auxiliary Gym
6:00pm Basketball-G/JV (H) G-E-T
6:30pm PEP Band (H)
7:00pm Wrestling-Varsity (A) Independence vs. Onalaska / Luther
7:15pm Basketball-G/Varsity (H) G-E-T
7:15am-7:45am Student Council (H) @ Board Room
9:30am-1:00pm Class of 2023 Day (H)
2:20pm-3:00pm Special Schedule AE40 (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls JV Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
6:00pm-7:30pm Basketball-B/C-Team (A) G-E-T
6:00pm-7:30pm Basketball-B/JV (A) G-E-T
7:15pm Basketball-B/Varsity (A) G-E-T
ACT Test (H)
10:00am-10:30am Basketball - Girls Practice (H) @ ACE Gym
10:00am Wrestling-Varsity (A) Logan vs. Onalaska / Luther
1:00pm Basketball-G/JV (A) Prairie Du Chien
2:30pm Basketball-G/Varsity (A) Prairie Du Chien
3:00pm Ice Hockey-Varsity (H) Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther vs. Homestead
2:00pm Christmas Concert (H) @ Chapel/Auditorium
4:00pm-6:00pm Jr Knight Basketball (H)
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:15pm-5:15pm Robotics (H) @ Computer Lab
3:15pm-5:30pm Drama Auditions (H) @ Chapel/Auditorium
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Boys JV Practice (H)
6:15pm-7:15pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
3:10pm-5:15pm Basketball - Boys JV Practice (H)
3:15pm-5:30pm Drama Auditions (H) @ Chapel/Auditorium
5:45pm Basketball-G/C-Team (A) Melrose-Mindoro
6:00pm Basketball-G/JV (H) West Salem
6:30pm PEP Band (H)
7:00pm Ice Hockey-Varsity (A) Onalaska vs. Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther
7:15pm Basketball-G/Varsity (H) West Salem
9:31am-9:46am National Honor Society (H) @ Room 1908
9:48am-10:00am PLK (H) @ Chapel/Auditorium
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-5:15pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1800
3:15pm-5:00pm Drama Auditions (H) @ Chapel/Auditorium
4:30pm-5:50pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
4:40pm-5:50pm Basketball - Girls JV Practice (H)
4:40pm-5:50pm Basketball - Boys JV Practice (H)
7:00am Faculty Meeting (H) @ Board Room
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:10pm-5:40pm Basketball - Girls JV Practice (H)
5:45pm Basketball-G/C-Team (H) Brookwood
6:00pm Basketball-B/C-Team (A) West Salem
6:00pm Basketball-B/JV (A) West Salem
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H) @ Auxiliary Gym
7:00pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym
7:15pm Basketball-B/Varsity (A) West Salem
7:15am-7:45am Student Council (H) @ Board Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-5:15pm Basketball - Boys JV Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
4:10pm-6:10pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
9:30am Wrestling-Varsity (A) Beaver Dam vs. Onalaska / Luther
2:00pm Ice Hockey-Varsity (A) Beaver Dam vs. Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther
3:00pm-3:40pm Basketball - Boys Practice (H) @ ACE Gym
6:00pm Basketball-B/C-Team (A)  (Time Changed) Prairie Du Chien
6:00pm Basketball-B/JV (A)  (Time Changed) Prairie Du Chien
7:30pm Basketball-B/Varsity (A)  (Time Changed) Prairie Du Chien
9:00am Concert Choir (H) @ Bethel Church - Galesville
1:00pm-2:00pm Jr Knight Basketball (H)
1:00pm-3:00pm Open Gym (H) @ Auxiliary Gym
4:00pm-6:00pm Jr Knight Basketball (H)
9:21am-10:01am Special Schedule ME16 (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
4:00pm-6:10pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Boys JV Practice (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice (H)
Semester Exams (H)
1:45pm-3:15pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
1:45pm-3:45pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
1:45pm-3:15pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
1:45pm-3:45pm Basketball - Boys JV Practice (H)
3:15pm-4:45pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:15pm-5:15pm Basketball - Girls JV Practice (H)
6:00pm Ice Hockey-Varsity (H) Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther vs. Black River Falls
6:30pm Board of Control (H) @ Board Room
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym - North
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym - South
Semester Exams (H)
1:45pm-3:15pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
1:45pm-3:15pm Basketball - Boys JV Practice (H)
1:45pm-3:15pm Basketball - Girls JV Practice (H)
2:45pm-4:45pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
2:45pm-4:45pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:15pm-4:45pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
Semester Exams (H)
5:45pm Basketball-B/C-Team (A) Sparta
5:45pm Basketball-B/JV (A) Sparta
6:00pm Basketball-G/JV (A) Cochrane-Fountain City
6:15pm Wrestling-JV (H) Onalaska / Luther vs. Sparta
7:00pm Ice Hockey-Varsity (A) West Salem vs. Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther
7:15pm Wrestling-Varsity (H) Onalaska / Luther vs. Sparta
7:15pm Basketball-G/Varsity (A) Cochrane-Fountain City
7:15pm Basketball-B/Varsity (A) Sparta
No School (H)
4:00pm-9:30pm Special Event (H) @ ACE Gym
5:00pm Ice Hockey-Varsity (H) Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther vs. Viroqua
1:00pm-3:00pm Open Gym (H) @ Auxiliary Gym
4:00pm-6:00pm Jr Knight Basketball (H)
Christmas Eve (H)
No School (H)
Christmas Day (H)
No School (H)
No School (H)
12:00pm-2:00pm Special Event (H) @ ACE Gym
4:00pm-6:00pm Jr Knight Basketball (H)
No School (H)
12:30pm-2:30pm Jr Knight Basketball (H) @ Auxiliary Gym
1:00pm-3:00pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:00pm-5:00pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
7:30pm Ice Hockey-Varsity (A) Reedsburg vs. Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther
TBD Ice Hockey-Varsity (A) TBD vs. Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther
No School (H)
3:00pm-5:00pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
6:00pm Basketball-B/C-Team (H) Lincoln
6:00pm Basketball-B/JV (H) Lincoln
7:15pm Basketball-B/Varsity (H) Lincoln
TBD Ice Hockey-Varsity (A) TBD vs. Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther
New Year's Eve (H)
No School (H)
9:00am-11:00am Basketball - Girls Varsity Practice (H)
9:00am-11:00am Jr Knight Basketball (H) @ Auxiliary Gym
  January, 2019
New Year's Day (H)
No School (H)
9:00am-11:00am Basketball - Boys JV Practice (H)
No School (H)
9:00am-10:30am Basketball - Boys Varsity Practice (H)
9:00am-11:00am Basketball - Boys JV Practice (H)
3:00pm-5:00pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
3:00pm-5:00pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:00pm-5:00pm Basketball - Girls JV Practice (H)
6:00pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym - North
6:00pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H)
7:00am Faculty Meeting (H) @ Board Room
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys JV Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
5:45pm Basketball-G/C-Team (H) Onalaska
6:00pm Basketball-G/JV (H) Kickapoo
6:30pm PEP Band (H)
7:15pm Basketball-G/Varsity (H) Black River Falls
7:00am-7:30am Open Throw (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:10pm-5:40pm Basketball - Girls JV Practice (H)
3:10pm-5:40pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
6:00pm Basketball-B/JV (A) Black River Falls
6:00pm Basketball-B/C-Team (A) Black River Falls
7:15pm Basketball-B/Varsity (A) Black River Falls
Jr Knight Basketball (H) @ Multiple locations
8:00am Wrestling-Varsity (A) Kickapoo
9:00am-12:00pm Robotics (H) @ Multiple locations
1:00pm Ice Hockey-Varsity (H) Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther vs. Rice Lake
Epiphany (H)
1:30pm-3:00pm Jr Knight Basketball (H)
3:00pm-5:00pm Jr Knight Basketball (H) @ Auxiliary Gym
4:30pm-7:00pm Men's Volleyball (H) @ ACE Gym
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:15pm-5:00pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:15pm Robotics (H)
4:00pm-6:10pm Basketball - Boys JV Practice (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice (H)
5:30pm Basketball-G/C-Team (H) Houston Public Schools
6:00pm-7:15pm Youth Wrestling (H) @ Mezzanine
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
3:15pm-5:00pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:15pm Robotics (H)
4:30pm Wrestling-JV (H) Onalaska / Luther vs. Multiple Schools
5:30pm Wrestling-Varsity (H) Onalaska / Luther vs. Multiple Schools
6:00pm Basketball-B/C-Team (A) Melrose-Mindoro
6:00pm-7:00pm Basketball-G/JV (A) Viroqua
6:00pm Basketball-B/JV (A) Melrose-Mindoro
7:00pm Ice Hockey-Varsity (H) Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther vs. Tomah
7:15pm-9:00pm Basketball-G/Varsity (A) Viroqua
7:15pm Basketball-B/Varsity (A) Melrose-Mindoro
7:00am-7:30am Open Throw (H)
9:31am-9:55am A.C.T Now (H) @ Chapel/Auditorium
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1800
3:15pm-5:00pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
4:00pm-6:00pm Basketball - Boys JV Practice (H)
4:35pm-6:00pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
4:40pm-6:00pm Basketball - Girls JV Practice (H)
6:00pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H) @ Auxiliary Gym
6:00pm-7:15pm Youth Wrestling (H) @ Mezzanine
6:00pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H)
6:00pm-8:00pm Robotics (H)
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym - North
Term 5 begins (H)
7:00am Faculty Meeting (H) @ Board Room
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:10pm-5:00pm Basketball - Girls JV Practice (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
3:15pm-5:00pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
6:00pm-8:00pm Robotics (H)
6:00pm Basketball-B/C-Team (H) Viroqua
6:00pm Basketball-B/JV (H) Viroqua
6:30pm PEP Band (H)
7:15pm Basketball-B/Varsity (H) Viroqua
ACT Registration Deadline (H)
7:00am-7:30am Open Throw (H)
7:15am-7:45am Student Council (H) @ Board Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys JV Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
3:15pm-5:00pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
6:00pm Basketball-G/C-Team (H) Arcadia
6:00pm Basketball-G/JV (H) Arcadia
7:15pm Basketball-G/Varsity (H) Arcadia
8:00pm Ice Hockey-Varsity (A) Cedarburg vs. Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther
9:00am-1:00pm Drama Set Work Days (H) @ Chapel/Auditorium
9:00am-12:00pm Robotics (H)
10:00am Wrestling-Varsity (A) Hillsboro vs. Onalaska / Luther
2:00pm Ice Hockey-Varsity (A) West Bend West
1:00pm-3:00pm Open Gym (H) @ Auxiliary Gym
4:30pm-7:00pm Men's Volleyball (H) @ ACE Gym
5:00pm-6:30pm Jr Knight Basketball (H) @ Auxiliary Gym
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
7:00am Handbells (H) @ Band Room - Room 1310
7:00am-7:30am Open Throw (H)
9:31am-9:55am Senior Guidance (H) @ Chapel/Auditorium
9:31am-9:55am Junior Guidance (H)
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:00pm-4:30pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1830
3:15pm-5:00pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
4:00pm-6:00pm Basketball - Boys JV Practice (H)
4:00pm-6:00pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
4:40pm-6:00pm Basketball - Girls JV Practice (H)
6:00pm-7:15pm Youth Wrestling (H) @ Mezzanine
6:00pm-8:00pm Robotics (H)
6:00pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym - South
7:00am Faculty Meeting (H) @ Board Room
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys JV Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
3:15pm-5:00pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
4:15pm Basketball-G/C-Team (A) Central
6:00pm-8:00pm Robotics (H)
6:00pm-7:30pm Basketball-G/JV (A) G-E-T
6:15pm Wrestling-JV (A) Tomah vs. Onalaska / Luther
7:15pm Wrestling-Varsity (A) Tomah vs. Onalaska / Luther
7:15pm Basketball-G/Varsity (A) G-E-T
7:00am-7:30am Open Throw (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:10pm-5:00pm Basketball - Girls JV Practice (H)
3:15pm-5:00pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
6:00pm Basketball-B/C-Team (H) G-E-T
6:00pm Basketball-B/JV (H) G-E-T
6:30pm PEP Band (H)
7:15pm Basketball-B/Varsity (H) G-E-T
B-Girls Basketball Tournament (H)
9:00am-12:00pm Robotics (H)
9:00am-1:00pm Drama Set Work Days (H) @ Chapel/Auditorium
9:15am Wrestling-Varsity (A) Arcadia vs. Onalaska / Luther
2:00pm Ice Hockey-Varsity (H) Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther vs. Sauk Prairie
12:00pm-2:00pm Open Gym (H)  (Changed) @ Auxiliary Gym
1:00pm-3:00pm Women's Volleyball (H) @ ACE Gym
2:00pm-3:00pm Jr Knight Basketball (H) @ Auxiliary Gym
3:00pm-4:30pm Jr Knight Basketball (H)
4:30pm-7:00pm Men's Volleyball (H) @ ACE Gym
Martin Luther King Day (H)
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-5:15pm Basketball - Boys JV Practice (H)
3:15pm-5:00pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:15pm Robotics (H)
4:45pm Basketball-G/C-Team (A) Brookwood
6:00pm-7:15pm Youth Wrestling (H) @ Mezzanine
6:00pm Basketball-G/JV (A) Brookwood
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
7:30pm Basketball-G/Varsity (A) Brookwood
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
7:00am Handbells (H) @ Band Room - Room 1310
7:00pm Ice Hockey-Varsity (H) Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther vs. Onalaska
7:00am-7:30am Open Throw (H)
9:31am-9:55am PLK (H) @ Chapel/Auditorium
3:00pm-4:30pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1830
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:15pm-5:00pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
4:00pm-6:00pm Basketball - Boys JV Practice (H)
4:00pm-6:00pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
4:40pm-6:00pm Basketball - Girls JV Practice (H)
6:00pm-7:00pm Jr Knight Basketball (H) @ Auxiliary Gym
6:00pm-7:30pm Jr Knight Basketball (H) @ ACE Gym
6:00pm-8:00pm Robotics (H)
6:00pm-7:15pm Youth Wrestling (H) @ Mezzanine
7:00am Faculty Meeting (H) @ Board Room
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:15pm-5:00pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
5:45pm Basketball-B/C-Team (A) Logan
5:45pm Basketball-B/JV (A) Logan
6:00pm Basketball-G/C-Team (A)  (Time Changed) Lewiston-Altura
6:00pm-8:00pm Robotics (H)
6:00pm Basketball-G/JV (A)  (Time Changed) Lewiston-Altura
6:15pm Wrestling-JV (A) Holmen vs. Onalaska / Luther
7:15pm Basketball-G/Varsity (A)  (Time Changed) Lewiston-Altura
7:15pm Basketball-B/Varsity (A) Logan
7:15pm Wrestling-Varsity (A) Holmen vs. Onalaska / Luther
7:30pm Ice Hockey-Varsity (A) Black River Falls vs. Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther
7:00am-7:30am Open Throw (H)
7:15am-7:45am Student Council (H) @ Board Room
1:00pm-3:00pm Special Schedule AE120 (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:15pm-5:00pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
5:00pm Basketball-B/C-Team (A) Westby Area High School
5:00pm Basketball-B/JV (A) Westby Area High School
6:00pm Basketball-G/JV (A) Westby Area High School
9:00am-1:00pm Drama Set Work Days (H) @ Chapel/Auditorium
9:00am-12:00pm Robotics (H)
9:00am Basketball-G/Varsity (H) Westby Area High School
9:30am Wrestling-JV (A) Tomah vs. Onalaska / Luther
9:45am Wrestling-Varsity (A) Independence vs. Onalaska / Luther
10:30am Basketball-B/Varsity (A) Westby Area High School
7:00pm-10:00pm Special Event (H) @ Auxiliary Gym
1:00pm-3:00pm Women's Volleyball (H) @ ACE Gym
2:00pm-3:00pm Jr Knight Basketball (H) @ Auxiliary Gym
4:30pm-7:00pm Men's Volleyball (H) @ ACE Gym
6:00pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H) @ Auxiliary Gym
7:00am Faculty Meeting (H) @ Board Room
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:10pm-5:00pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
3:10pm-5:00pm Basketball - Girls JV Practice (H)
3:15pm-5:00pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
6:00pm-8:00pm Robotics (H)
6:00pm Basketball-B/C-Team (H) West Salem
6:00pm Basketball-B/JV (H) West Salem
6:30pm Board of Control (H) @ Board Room
6:30pm PEP Band (H)
7:00pm Ice Hockey-Varsity (A) Tomah vs. Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther
7:15pm Basketball-B/Varsity (H) West Salem
  February, 2019
7:00am-7:30am Open Throw (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:15pm-5:00pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
4:40pm-6:10pm Basketball - Boys JV Practice (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice (H)
5:45pm Basketball-G/C-Team (H) Melrose-Mindoro
Groundhog Day (H)
9:00am-1:00pm Drama Set Work Days (H) @ Chapel/Auditorium
9:00am-12:00pm Robotics (H)
12:30pm Basketball-B/JV (H) La Crescent
12:30pm Basketball-G/JV (H) Sparta
1:15pm PEP Band (H)
2:00pm Basketball-G/Varsity (H) Sparta
2:00pm Basketball-B/C-Team (H) La Crescent
4:00pm Basketball-B/Varsity (H) La Crescent
11:45am-1:15pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
1:00pm-3:00pm Open Gym (H) @ Auxiliary Gym
1:15pm-3:45pm Men's Volleyball (H) @ ACE Gym
9:25am-9:49am Special Schedule ME8 (H) @ Chapel/Auditorium
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:00pm-4:30pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
3:15pm-5:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:15pm Robotics (H)
5:30pm Wrestling-JV (A)  (Time Changed) Tomah vs. Onalaska / Luther
6:00pm Basketball-G/JV (A)  (Rescheduled from 01-29-19) West Salem
6:00pm-7:15pm Youth Wrestling (H) @ Mezzanine
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
7:15pm Basketball-G/Varsity (A)  (Rescheduled from 01-29-19) West Salem
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
7:00am Handbells (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys JV Practice (H)
3:15pm-5:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:15pm Robotics (H)
5:45pm Basketball-G/C-Team (H) Cashton
6:00pm Wrestling-JV (H)  (Rescheduled from 01-29-19) Onalaska / Luther vs. Black River Falls
6:00pm Basketball-G/JV (H) Cashton
6:30pm PEP Band (H)
7:00pm Wrestling-Varsity (H)  (Rescheduled from 01-29-19) Onalaska / Luther vs. Black River Falls
7:15pm Basketball-G/Varsity (H) Cashton
7:30pm Ice Hockey-Varsity (H) Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther vs. La Crescent-Hokah
7:00am-7:30am Open Throw (H)
7:00am Athletic Department Meeting (H)
9:31am-9:55am A.C.T Now (H) @ Chapel/Auditorium
3:00pm-4:30pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1939
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls JV Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:15pm-5:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
4:00pm-6:00pm Basketball - Boys JV Practice (H)
4:00pm-6:00pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
6:00pm-8:00pm Robotics (H)
6:00pm-7:15pm Youth Wrestling (H) @ Mezzanine
7:00am-7:30am Open Throw (H)
7:15am-7:45am Student Council (H) @ Board Room
3:15pm-5:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
6:00pm Basketball-B/JV (H)  (Rescheduled from 02-07-19) Black River Falls
6:00pm Basketball-B/C-Team (H)  (Rescheduled from 02-07-19) Black River Falls
6:00pm Ice Hockey-Varsity (H) Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther vs. School District of Somerset
7:15pm Basketball-B/Varsity (H)  (Rescheduled from 02-07-19) Black River Falls
7:15pm Basketball-G/Varsity (A) Black River Falls
LALSAC Basketball Tournament (H)
ACT Test (H)
9:00am-1:00pm Drama Set Work Days (H) @ Chapel/Auditorium
9:00am-12:00pm Robotics (H)
10:30am Wrestling-Varsity (A) TBD vs. TBD
7:30pm Basketball-G/Varsity (H)  (Rescheduled from 01-14-19) Mauston
LALSAC Basketball Tournament (H)
8:00am Concert Choir (H) @ First Lutheran Church - LaCrosse
10:15am Concert Choir (H) @ First Lutheran Church - LaCrosse
2:00pm Special Event (H) @ Room 1104
No School (H)
9:30am-1:15pm Knight for a Day (H)
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:00pm-5:00pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:00pm-4:50pm Basketball - Girls JV Practice (H)
3:00pm-4:50pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
3:15pm-5:15pm Robotics (H)
5:30pm Basketball-B/C-Team (H)  (Time Changed) Lewiston-Altura
5:30pm Basketball-B/JV (H)  (Time Changed) Lewiston-Altura
6:00pm-7:15pm Youth Wrestling (H) @ Mezzanine
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
6:30pm PEP Band (H)
6:45pm Basketball-B/Varsity (H)  (Time Changed) Lewiston-Altura
TBD Ice Hockey-Varsity (A) Bye vs. TBD 7:00am-7:30am Open Throw (H)
9:31am-9:46am Senior Class Trip (H)
9:31am-9:46am PLK (H) @ Chapel/Auditorium
3:00pm-4:30pm Basketball - Girls C-Team Practice (H)
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1905
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:15pm-5:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
4:00pm-6:00pm Basketball - Boys JV Practice (H)
4:00pm-6:00pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
4:40pm-6:00pm Basketball - Girls JV Practice (H)
5:00pm-6:00pm Parental Choice Enrollment Information Meeting (H) @ Band Room - Room 1310
6:00pm-8:00pm Robotics (H)
6:00pm-7:15pm Youth Wrestling (H) @ Mezzanine
6:30pm Board of Control (H) @ Board Room
7:30pm Conference of Delegates (H)
Valentine's Day (H)
7:00am Faculty Bible Study (H) @ Board Room
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:15pm-5:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
4:30pm Basketball-G/C-Team (H)  (Time Changed) La Crosse Central
6:00pm-7:30pm Basketball-B/C-Team (A) Viroqua
6:00pm Basketball-G/JV (H)  (Rescheduled from 02-12-19) Viroqua
6:00pm Basketball-B/JV (A) Viroqua
6:00pm-8:00pm Robotics (H)
7:00pm Ice Hockey-Varsity (A) Sauk Prairie vs. Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther
7:15pm Basketball-B/Varsity (A) Viroqua
7:15pm Basketball-G/Varsity (H)  (Rescheduled from 02-12-19) Viroqua
TADS Tuition Assistance (H)
7:00am-7:30am Open Throw (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-5:15pm Basketball - Boys JV Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
3:15pm-5:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
5:15pm Basketball-G/C-Team (H) Cotter Schools
6:00pm Basketball-G/JV (A) Westby Area High School
7:15pm Basketball-G/Varsity (A) Westby Area High School
9:00am-12:00pm Robotics (H)
9:00am-1:00pm Drama Set Work Days (H) @ Chapel/Auditorium
10:00am Wrestling-Varsity (A) TBD vs. TBD
2:00pm Basketball-B/C-Team (A) Tomah
2:00pm Basketball-B/JV (A) Tomah
3:15pm Basketball-B/Varsity (A) Tomah
11:00am-4:00pm Robotics (H)
1:00pm-3:00pm Open Gym (H) @ Auxiliary Gym
1:00pm-3:00pm Women's Volleyball (H) @ ACE Gym
4:30pm-7:00pm Men's Volleyball (H) @ ACE Gym
Presidents Day (H)
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:15pm-5:15pm Robotics (H)
3:15pm-5:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
6:00pm-7:15pm Youth Wrestling (H) @ Mezzanine
6:00pm-7:15pm Basketball-B/JV (A) Arcadia
6:00pm-7:15pm Basketball-B/C-Team (A) Arcadia
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
7:15pm-9:30pm Basketball-B/Varsity (A) Arcadia
Term 6 begins (H)
7:00am Handbells (H) @ Band Room - Room 1310
7:00am Faculty Meeting (H) @ Board Room
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys JV Practice (H)
3:15pm-5:15pm Robotics (H)
3:15pm-5:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
7:00pm Basketball-G/Varsity (H) Brookwood
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice (H)
3:15pm-5:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
6:00pm Basketball-B/C-Team (H) Westby Area High School
6:00pm Basketball-B/JV (H) Westby Area High School
6:30pm PEP Band (H)
7:15pm Basketball-B/Varsity (H) Westby Area High School
7:00am-7:30am Open Throw (H)
7:15am-7:45am Student Council (H) @ Board Room
2:30pm Early Dismissal - Varsity Girls Basketball (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:15pm-5:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
7:00pm Basketball-G/Varsity (A) Mineral Point
WSMA Middle School Solo & Ensemble (H) @ Bangor High School
9:00am-1:00pm Drama Set Work Days (H) @ Chapel/Auditorium
8:30am SF (H) @ Zion Church - Hokah
10:30am SF (H) @ Immanuel Church - LaCrescent
1:00pm-3:00pm Open Gym (H) @ Auxiliary Gym
3:00pm-4:30pm Jr Knight Basketball (H)
4:30pm-7:00pm Men's Volleyball (H) @ ACE Gym
Softball Team Pre-Season Meeting (H) @ Room 1830
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
7:00am Handbells (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-3:30pm Track Team Pre-Season Meeting (H) @ Band Room - Room 1310
3:15pm-6:00pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
7:00pm Basketball-B/Varsity (H) Cashton
7:00am-7:30am Open Throw (H)
9:31am-9:46am Junior/Senior Banquet (H) @ Chapel/Auditorium
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-4:00pm ImPACT Testing (H)
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1820
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:15pm-6:00pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
4:00pm-5:00pm Jr Knight Basketball (H)
6:00pm-7:15pm Youth Wrestling (H) @ Mezzanine
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:00pm-3:45pm Basketball - Girls Team Meeting (H) @ Room 1905
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice (H)
3:15pm-6:00pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
6:00pm-7:30pm Jr Knight Basketball (H)
  March, 2019
Tuition Assistance Deadline (H)
7:00am-7:30am Open Throw (H)
3:15pm-6:00pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
4:00pm-5:00pm Jr Knight Basketball (H)
7:00pm Basketball-B/Varsity (A) New Glarus
9:00am-1:00pm Drama Set Work Days (H) @ Chapel/Auditorium
1:00pm-3:00pm Women's Volleyball (H) @ ACE Gym
1:00pm-3:00pm Open Gym (H)
3:00pm-4:30pm Jr Knight Basketball (H)
4:30pm-7:00pm Men's Volleyball (H) @ ACE Gym
7:00am-7:30am Open Throw (H)
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:15pm-5:30pm Track Practice (H)
6:00pm-9:00pm Drama Dress Rehearsal (H) @ Chapel/Auditorium
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
7:00am Handbells (H) @ Band Room - Room 1310
10:30am-3:30pm Blood Drive (H) @ ACE Lobby
3:15pm-5:30pm Track Practice (H)
6:00pm-7:30pm Jr Knight Basketball (H)
6:00pm-9:00pm Drama Dress Rehearsal (H) @ Chapel/Auditorium
Ash Wednesday (H)
7:00am-7:30am Open Throw (H)
7:00am Athletic Department Meeting (H) @ Room 2520 - Physics Lab
9:31am-9:55am A.C.T Now (H) @ Chapel/Auditorium
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1820
3:15pm-5:30pm Track Practice (H)
3:15pm-5:30pm Drama Practice (H) @ Chapel/Auditorium
7:00am Faculty Bible Study (H) @ Board Room
7:45am-11:45am Wings TATU Training (H) @ Board Room
3:00pm-4:00pm Open Weight Room (H) @ Weight Room
3:15pm-5:30pm Track Practice (H)
6:00pm-9:00pm Drama Dress Rehearsal (H) @ Chapel/Auditorium
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H)
ACT Registration Deadline (H)
No School (H)
9:00am LES Promotions - Drama Production (H) @ Chapel/Auditorium
3:00pm-4:30pm LES Band Rehearsal (H) @ Band Room - Room 1310
7:00pm Drama Production (H) @ Chapel/Auditorium
Science & Fine Arts Fair (H)
7:30am-3:00pm Men's Volleyball (H) @ ACE Gym
7:00pm Drama Production (H) @ Chapel/Auditorium
Daylight Savings Time Begins (H)
2:00pm Drama Production (H) @ Chapel/Auditorium
7:00am-7:30am Open Throw (H)
7:00am-7:30am Baseball Practice (H)
3:10pm-6:00pm Softball Practice (H)
3:15pm-5:30pm Track Practice (H)
6:00pm-7:30pm Jr Knight Basketball (H)
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
7:00am-7:30am Baseball Practice (H)
7:00am Handbells (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-5:30pm Softball Practice (H)
3:15pm-5:30pm Track Practice (H)
3:15pm Golf Team Preseason Meeting (H) @ Room 2580 - Biology Lab
6:00pm-7:30pm Jr Knight Volleyball (H) @ ACE Gym
6:00pm-7:30pm Basketball - Girls Banquet (H) @ Multiple locations
WSMA Piano Festival (H)
7:00am-7:30am Baseball Practice (H)
7:00am-7:30am Open Throw (H)
9:31am-9:46am PLK (H) @ Chapel/Auditorium
9:48am-10:00am WINGS (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1929
3:10pm-5:00pm Softball Practice (H)
3:15pm-5:30pm Track Practice (H)
6:00pm SF (H) @ St. Matthew`s Church - Winona
7:00am-7:30am Baseball Practice (H)
7:00am Faculty Meeting (H) @ Board Room
3:10pm-6:00pm Softball Practice (H)
3:15pm-5:30pm Track Practice (H)
6:00pm-7:30pm Jr Knight Volleyball (H) @ ACE Gym
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H)
No School (H)
10:00am-12:00pm Softball Practice (H)
3:15pm-5:30pm Track Practice (H)
7:00pm Special Event (H) @ Chapel/Auditorium
10:00am Softball-Varsity (A) SE Minnesota Softball Jamboree
St. Patrick's Day (H)
12:30pm-1:30pm Jr Knight Basketball (H)
1:00pm-3:00pm Open Gym (H)
2:00pm Band Fest Concert (H)
2:00pm-3:30pm Basketball - Boys Banquet (H) @ Multiple locations
4:00pm-6:00pm Jr Knight Basketball (H)
3:10pm-5:00pm Baseball Practice (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
4:30pm-6:30pm Softball Practice (H)
5:00pm-8:00pm ACT Prep Class (H) @ Band Room - Room 1310
6:00pm-7:30pm Jr Knight Basketball (H)
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
7:00am Handbells (H) @ Band Room - Room 1310
9:28am-10:16am Special Schedule ME48 (H) @ Chapel/Auditorium
3:00pm-5:00pm Baseball Practice (H)
3:10pm-4:10pm Softball Practice (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
5:00pm-8:00pm ACT Prep Class (H) @ Band Room - Room 1310
6:00pm-7:30pm Jr Knight Volleyball (H) @ ACE Gym
6:30pm Board of Control (H) @ Board Room
7:00am Athletic Department Meeting (H) @ Room 2520 - Physics Lab
9:31am-9:55am Guidance Meeting (H)
9:31am-9:55am Senior Class Trip (H) @ Chapel/Auditorium
11:29am-12:50pm Letter Jacket Sales (H)
3:10pm-5:00pm Baseball Practice (H)
3:10pm-5:00pm Softball Practice (H)
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1929
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
3:30pm SF (H) @ St. Paul Church - Tomah
6:30pm SF (H) @ St. Paul Church - Tomah
Robotics (H) @ McLeod Center, UNI
7:00am Faculty Meeting (H) @ Board Room
3:10pm-4:30pm Baseball Practice (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
3:20pm-5:15pm Softball - JV Practice (H)
3:45pm-5:45pm Softball - Varsity Practice (H)
6:00pm-7:30pm Jr Knight Volleyball (H) @ ACE Gym
6:00pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H)
Senior Class Trip (H)
Robotics (H) @ McLeod Center, UNI
7:15am-7:45am Student Council (H) @ Board Room
3:00pm-4:30pm LES Band Rehearsal (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-5:00pm Baseball Practice (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
3:20pm-5:00pm Softball Practice (H)
Robotics (H) @ McLeod Center, UNI
Senior Class Trip (H)
9:00am Track-Varsity (A) Cashton
10:00am-12:00pm Jr Knight Basketball (H)
Senior Class Trip (H)
12:00pm-5:00pm Women's Volleyball (H) @ Multiple locations
5:30pm-7:00pm Gym Use (H) @ ACE Gym
Baseball Practice (H)
3:10pm-5:00pm Softball Practice (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
3:15pm-5:30pm Golf Practice (H)
6:00pm-7:30pm Jr Knight Basketball (H)
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
Term 7 begins (H)
Baseball Practice (H)
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
7:00am Handbells (H) @ Band Room - Room 1310
2:50pm Early Dismissal - Softball (H)
3:15pm-5:30pm Golf Practice (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
3:20pm-4:45pm Softball - Varsity Practice (H)
6:00pm-7:30pm Jr Knight Volleyball (H) @ ACE Gym
9:31am-9:46am National Honor Society (H) @ Room 1908
9:48am-10:00am Junior/Senior Banquet (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-5:10pm Baseball Practice (H)
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1905
3:15pm-5:30pm Golf Practice (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
3:20pm-5:00pm Softball Practice (H)
7:00pm SF (H) @ St. John`s Church - Lewiston
7:00am Faculty Meeting (H) @ Board Room
3:00pm-4:30pm Baseball - JV Practice (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
3:15pm-5:30pm Golf Practice (H)
4:30pm Softball-Varsity (H)  (Location Changed) West Salem
5:00pm Baseball-Varsity (A)  (Time Changed) DeSoto
6:00pm-7:30pm Jr Knight Volleyball (H) @ ACE Gym
3:10pm-5:10pm Baseball Practice (H)
3:15pm-5:30pm Golf Practice (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
3:20pm-5:30pm Softball Practice (H)
6:30pm-10:00pm Special Event (H)
9:00am Concert Choir (H) @ First Lutheran Church - LaCrescent
  April, 2019
3:15pm-5:30pm Golf Practice (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
4:30pm Softball-Varsity (A) Logan
5:00pm Baseball-Varsity (A) Westby Area High School
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
Tuition Assistance Application Deadline (H)
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
7:00am Handbells (H) @ Band Room - Room 1310
2:15pm Early Dismissal - Track (H)
3:00pm-4:30pm Baseball - Varsity Practice (H)
3:15pm-5:30pm Golf Practice (H)
3:30pm Track-Varsity (A) Holmen
4:30pm Softball-Varsity (H)  (Time Changed) Arcadia
5:00pm Baseball-JV (A) Aquinas
5:45pm Softball-JV (H) Arcadia
6:00pm-7:30pm Jr Knight Volleyball (H) @ ACE Gym
6:00pm-8:00pm Jr Knight Basketball (H)
7:15am Athletic Department Meeting (H) @ Room 2520 - Physics Lab
9:31am-9:55am A.C.T Now (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-5:10pm Baseball Practice (H)
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1905
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
3:15pm-5:30pm Golf Practice (H)
3:20pm-5:15pm Softball Practice (H)
7:00pm SF (H) @ St. John`s Church- Nodine
Robotics (H) @ La Crosse Civic Center
7:00am Faculty Bible Study (H) @ Board Room
3:00pm-4:30pm Baseball - JV Practice (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
3:15pm-5:30pm Golf Practice (H)
6:00pm-7:30pm Jr Knight Volleyball (H) @ ACE Gym
6:00pm-7:30pm Jr Knight Basketball (H)
Robotics (H) @ La Crosse Civic Center
8:00am Golf-B/Varsity (A) Wisconsin Dells
3:00pm-4:30pm Baseball - JV Practice (H)
3:00pm-4:30pm LES Band Rehearsal (H) @ Band Room - Room 1310
3:15pm-5:30pm Golf - JV Practice (H)
4:15pm Track-Varsity (H) Luther vs. Multiple Schools
5:00pm Softball-JV (H) G-E-T
5:00pm Baseball-Varsity (H) Brookwood
5:00pm Softball-Varsity (H) G-E-T
Robotics (H) @ La Crosse Civic Center
WSMA High School Solo & Ensemble (H) @ West Salem High School
8:00am Golf-B/Varsity (A) Wisconsin Dells
2:50pm Early Dismissal - Softball (H)
3:10pm-5:10pm Baseball Practice (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
3:15pm-5:30pm Golf Practice (H)
5:00pm Softball-Varsity (A) Black River Falls
5:00pm Softball-JV (A) Black River Falls
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
Kindergarten Fun 'n' Fitness Day (H)
7:00am Handbells (H) @ Band Room - Room 1310
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
2:15pm Early Dismissal - Track (H)
2:20pm Early Dismissal - JV Golf (H)
3:15pm-5:30pm Golf - Varsity Practice (H)
3:20pm-5:30pm Softball Practice (H)
3:30pm Track-Varsity (A) Holmen
4:00pm Golf-B/JV (A) Arcadia vs. Multiple Schools
5:00pm-8:30pm Baseball-Varsity (H) Arcadia
6:00pm-7:30pm Jr Knight Volleyball (H) @ ACE Gym
7:15am Athletic Department Meeting (H) @ Room 2520 - Physics Lab
9:00am SF (H) @ St. Pauls Church - Bangor
9:31am-9:46am WINGS (H) @ Chapel/Auditorium
9:48am-10:00am PLK (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1908
Special Schedule (H) Special Schedule (H)
WSMA Band Clinic (H) @ Chapel/Auditorium
7:15am-7:45am Student Council (H) @ Room 1939
3:00pm-4:30pm LES Band Rehearsal (H) @ Band Room - Room 1310
3:00pm-4:00pm Baseball Practice (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
3:15pm-4:45pm Softball Practice (H)  (Changed)
3:15pm-5:30pm Golf Practice (H)
ACT Test (H)
Palm Sunday (H)
2:00pm Joint Band Concert (H) @ Chapel/Auditorium
Tax Day (H)
1:50pm Early Dismissal - Varsity Baseball (H)
2:20pm-3:00pm Special Schedule AE40 (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
3:15pm-5:30pm Golf - Varsity Practice (H)
4:00pm Golf-B/JV (H) Luther vs. Multiple Schools
5:00pm Softball-Varsity (H)  (Rescheduled from 04-04-19) Westby Area High School
6:00pm Volunteer Appreciation Dinner (H) @ Commons
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
7:00am Handbells (H) @ Band Room - Room 1310
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
2:20pm-3:00pm Special Schedule AE40 (H) @ Chapel/Auditorium
3:00pm-4:00pm Baseball - JV Practice (H)
3:15pm-5:30pm Golf Practice (H)
4:00pm Baseball-Varsity (A)  (Rescheduled from 04-15-19) Black River Falls
4:15pm Track-Varsity (H) Luther vs. Multiple Schools
5:00pm Softball-Varsity (A) DeSoto
6:00pm-7:30pm Jr Knight Volleyball (H) @ ACE Gym
8:00am-2:50pm Field Trip (H)
9:31am-10:00am Junior/Senior Banquet (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-5:10pm Baseball Practice (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
3:15pm-5:30pm Golf Practice (H)
3:20pm-4:30pm Softball Practice (H)
7:00pm Easter Concert (H) @ Chapel/Auditorium
Maundy Thursday (H)
7:00am Faculty Meeting (H) @ Board Room
3:15pm-4:30pm Golf Practice (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
3:20pm-4:30pm Softball Practice (H)
3:30pm Baseball-JV (H) Onalaska
No School (H)
Good Friday (H)
Alumni Basketball Tournament (H)
7:00pm Track-Varsity (A) Palatine
Easter (H) 1:55pm Early Dismissal - Varsity Golf (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
4:00pm Golf-B/Varsity (A) Viroqua vs. Multiple Schools
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
7:00am Handbells (H) @ Band Room - Room 1310
7:15am Faculty Meeting (H)
1:30pm-2:00pm ALICE Training Drill (H)
3:20pm-5:30pm Softball Practice (H)
3:30pm Grade School Track Meet (H)
4:00pm Track-Varsity (A) Onalaska
4:30pm Golf-B/JV (A) West Salem vs. Multiple Schools
4:30pm Golf-B/Varsity (A)  (Rescheduled from 04-16-19) West Salem vs. Multiple Schools
5:00pm Baseball-Varsity (H) Viroqua
7:00pm Board of Control (H) @ Board Room
8:10am-1:45pm Wings Team LES Visit (H)
9:31am-10:00am National Honor Society (H) @ Room 1908
3:10pm-5:10pm Baseball Practice (H)
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1908
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
3:15pm-5:30pm Golf Practice (H)
3:20pm-5:00pm Softball Practice (H)
6:00pm-7:00pm Sound Foundation Auditions (H) @ Choir Room - Room 1330
Term 8 begins (H)
7:00am Faculty Meeting (H) @ Board Room
11:45am Early Dismissal - JV Golf (H)
1:00pm Golf-B/JV (A) G-E-T
2:30pm Early Dismissal - Softball (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
3:15pm-5:30pm Golf - Varsity Practice (H)
4:30pm-6:30pm Softball-Varsity (A)  (Time Changed) Arcadia
5:00pm Baseball-JV (H) G-E-T
6:00pm-7:30pm Jr Knight Volleyball (H) @ ACE Gym
6:00pm-8:00pm Softball-JV (A)  (Time Changed) Arcadia
7:15am-7:45am Student Council (H) @ Room 1939
2:35pm Early Dismissal - Varsity Golf (H)
2:50pm Early Dismissal - Track (H)
3:00pm-4:30pm LES Band Rehearsal (H) @ Band Room - Room 1310
3:20pm-5:15pm Softball Practice (H)
4:15pm Track-Varsity (A) G-E-T
4:30pm Golf-B/Varsity (A) Black River Falls vs. Multiple Schools
5:00pm Softball-JV (A)  (Rescheduled from 04-22-19) West Salem
5:00pm Softball-Varsity (A)  (Rescheduled from 04-22-19) West Salem
5:00pm Baseball-Varsity (H) Westby Area High School
6:00pm Big Knight Auction (H) @ The Waterfront Restaurant - Cargill Room
9:00am Golf-B/Varsity (A) Sparta
10:00am Softball-JV (H) Luther vs. Multiple Schools
2:00pm LES Band Registration (H) @ Band Room - Room 1310 2:05pm Early Dismissal - JV Golf (H)
3:15pm-5:30pm Golf - Varsity Practice (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
4:00pm Golf-B/JV (A) Viroqua vs. Multiple Schools
4:00pm Baseball-Varsity (H) West Salem
5:00pm Softball-JV (A)  (Rescheduled from 03-26-19) Sparta
5:00pm Softball-Varsity (A)  (Rescheduled from 03-26-19) Sparta
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
7:00am Handbells (H) @ Band Room - Room 1310
2:50pm Early Dismissal - Varsity Golf (H)
2:55pm Early Dismissal - Track (H)
3:10pm-5:10pm Baseball Practice (H)
3:15pm-5:30pm Golf - JV Practice (H)
4:00pm Track-Varsity (A) Bangor
4:30pm-7:30pm Golf-B/Varsity (A) Arcadia vs. Multiple Schools
5:00pm Baseball-JV (H) Aquinas
5:00pm Softball-Varsity (A) G-E-T
5:00pm Softball-JV (A) G-E-T
  May, 2019
TADS Agreement Deadline (H)
9:31am-9:55am A.C.T Now (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-5:10pm Baseball Practice (H)
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1590 - Art 2D Studio
3:15pm-5:30pm Golf Practice (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
3:20pm-5:00pm Softball Practice (H)
7:00am Faculty Bible Study (H) @ Board Room
3:15pm-5:30pm Golf - Varsity Practice (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
4:30pm Golf-B/JV (A) G-E-T vs. Multiple Schools
5:00pm-8:30pm Baseball-Varsity (A) Arcadia
5:00pm Softball-Varsity (H) Houston Public Schools
ACT Registration Deadline (H)
7:15am-7:45am Student Council (H) @ Board Room
2:20pm Early Dismissal - Track (H)
3:00pm-4:30pm LES Band Rehearsal (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-5:10pm Baseball - JV Practice (H)
3:30pm Track-Varsity (A) Mauston
4:00pm Golf-B/Varsity (H) La Crescent
4:00pm Golf-B/JV (H) La Crescent
5:00pm Baseball-Varsity (A)  (Rescheduled from 04-12-19) G-E-T
5:00pm Softball-Varsity (H) Black River Falls
5:00pm Softball-JV (H) Black River Falls
WSMA State Music Festival (H) @ Viterbo Fine Arts Center
9:00am LALSAC Track Meet (H) @ Track
2:50pm Early Dismissal - JV Track (H)
3:10pm-5:10pm Baseball Practice (H)
3:15pm-5:30pm Golf - JV Practice (H)  (Changed)
3:15pm-5:15pm Track -Varsity Practice (H)
3:20pm-5:15pm Softball Practice (H)
4:00pm Golf-B/Varsity (H)  (Rescheduled from 04-11-19) Luther vs. Multiple Schools
4:30pm Track-JV (A) Melrose-Mindoro
6:30pm-8:30pm SF (H) @ Choir Room - Room 1330
7:00am Handbells (H) @ Band Room - Room 1310
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
2:50pm Early Dismissal - Golf (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
4:00pm Golf-B/Varsity (H) Luther vs. Multiple Schools
4:00pm Golf-B/JV (H) Aquinas
5:00pm Softball-JV (H) Holmen
5:00pm Softball-Varsity (H) Holmen
5:00pm Baseball-Varsity (H) G-E-T
8:00am-1:30pm Band LES Tour (H)
12:00pm AP Exam (H) @ Onalaska High School
3:10pm-5:10pm Baseball Practice (H)
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1590 - Art 2D Studio
3:15pm-5:30pm Golf - JV Practice (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
3:20pm-5:00pm Softball Practice (H)
6:30pm Board of Control (H) @ Board Room
7:30pm Conference of Delegates (H)
7:00am Faculty Meeting (H) @ Board Room
12:00pm AP Exam (H) @ Onalaska High School
3:10pm-5:10pm Baseball - Varsity Practice (H)
3:15pm-5:30pm Golf - JV Practice (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
4:00pm Softball-Varsity (H) Viroqua
4:30pm Golf-B/Varsity (A) G-E-T vs. Multiple Schools
5:00pm Baseball-JV (H)  (Date, Time & Location Changed from 04-29-19) West Salem
5:00pm Softball-JV (H) Viroqua
6:30pm-8:30pm Sound Foundation Dress Rehearsal (H) @ Chapel/Auditorium
Arbor Day/Spring Fling (H)
2:45pm Early Dismissal - JV Golf (H)
3:00pm-4:30pm LES Band Rehearsal (H) @ Band Room - Room 1310
3:15pm-5:30pm Golf - Varsity Practice (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
3:20pm-5:00pm Softball Practice (H)
4:30pm Golf-B/JV (A) Black River Falls vs. Multiple Schools
7:00pm Knight Revue (H) @ Chapel/Auditorium
TBD Track-Varsity (H) Luther vs. Multiple Schools
TBD Golf-B/Varsity (A) TBD vs. Multiple Schools
10:00am Baseball-Varsity (H)  (Rescheduled from 04-22-19) Mabel-Canton
11:00am Softball-JV (H) Onalaska
11:00am Softball-Varsity (H) Onalaska
12:00pm Baseball-JV (H) Mabel-Canton
Mother's Day (H)
3:00pm Spring Spotlight (H) @ Chapel/Auditorium
2:15pm Early Dismissal - Track (H)
3:15pm-5:15pm Track -Varsity Practice (H)
3:15pm-5:30pm Golf Practice (H)
4:15pm Track-JV (A) Viroqua vs. Multiple Schools
5:00pm Baseball-JV (H) Melrose-Mindoro
5:00pm Softball-Varsity (A) Westby Area High School
5:00pm Softball-JV (A) Westby Area High School
7:00am Administrative Council (H) @ Board Room
8:00am Alumni Basketball Tournament (H) @ Onalaska High School
3:15pm-5:30pm Golf Practice (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
3:20pm-5:15pm Softball Practice (H)
5:00pm Baseball-Varsity (A) Onalaska
9:31am-9:46am Senior Guidance (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-5:10pm Baseball Practice (H)
3:10pm-4:10pm Detention (H) @ Room 1905
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
3:15pm-5:30pm Golf Practice (H)
3:20pm-5:00pm Softball Practice (H)
6:30pm Awards Night (H) @ Chapel/Auditorium
7:00am Faculty Meeting (H) @ Board Room
11:50am Early Dismissal - Golf (H)
1:00pm Golf-B/JV (A) Holmen
1:00pm Golf-B/Varsity (A) Holmen
2:55pm Early Dismissal - Varsity Baseball (H)
3:15pm-5:15pm Track Practice (H)
5:00pm Baseball-Varsity (A) Viroqua
5:00pm Softball-Varsity (A) TBD vs. TBD
Junior/Senior Banquet (H)
8:15am-2:00pm Grade School Track Meet (H) @ Track
9:00am-11:00am Softball Practice (H)
TBD Track-Varsity (H) Luther vs. Multiple Schools
3:10pm-5:10pm Baseball - Varsity Practice (H)
3:15pm-5:30pm Golf - Varsity Practice (H)
3:20pm-5:15pm Softball - Varsity Practice (H)
5:00pm Baseball-Varsity (A)  (Rescheduled from 04-13-19) Cashton
9:00am Golf-B/Varsity (H) Luther vs. Multiple Schools
5:00pm Softball-Varsity (A) TBD vs. TBD
Semester Exams (H)
3:20pm-4:50pm Softball - Varsity Practice (H)
Semester Exams (H)
TBD Track-Varsity (A) Bangor vs. Multiple Schools
5:00pm Baseball-Varsity (A) TBD vs. TBD
5:00pm Softball-Varsity (A) TBD vs. TBD
5:00pm-6:00pm Parental Choice Enrollment Information Meeting (H) @ Chapel/Auditorium
Semester Exams (H)
2:00pm Graduation Service (H) @ TBD Memorial Day Parade (H)
Memorial Day (H)
9:00am Golf-B/Varsity (A) Abundant Life Christian vs. TBD
5:00pm Baseball-Varsity (A) TBD vs. TBD
5:00pm Softball-Varsity (A) TBD vs. TBD
5:00pm Baseball-Varsity (A) TBD vs. TBD Acension Day (H)
9:00am-11:00am Tennis Contact Day (H)
5:00pm Softball-Varsity (A) TBD vs. TBD
TBD Track-Varsity (A) TBD vs. TBD
  June, 2019
TBD Track-Varsity (A) TBD vs. TBD
1:30pm-4:00pm Basketball - Girls Contact Day (H)
6:00pm Softball Banquet (H) @ Dakota Community Center
TBD Golf-B/Varsity (A) TBD vs. TBD
8:00am-9:30am Strength Training (H)
9:00am-12:00pm Volleyball Contact Day (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
TBD Golf-B/Varsity (A) TBD vs. TBD
8:30am-10:00am Volleyball Camp (H)
9:00am-12:00pm Football Camp (H)
10:30am-12:00pm Volleyball Camp (H)
1:00pm-3:30pm Baseball Camp (H)
3:30pm-4:30pm Speed Training (H)
5:00pm Baseball-Varsity (A) TBD vs. TBD
8:00am-9:30am Strength Training (H)
8:30am-10:00am Volleyball Camp (H)
9:00am-12:00pm Football Camp (H)
10:30am-12:00pm Volleyball Camp (H)
1:00pm-3:30pm Baseball Camp (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
8:00am-9:30am Strength Training (H)
8:30am-10:00am Volleyball Camp (H)
9:00am-11:00am Tennis Contact Day (H)
9:00am-12:00pm Football Camp (H)
10:30am-12:00pm Volleyball Camp (H)
1:00pm-3:30pm Baseball Camp (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
5:00pm ImPACT Testing (H)
6:00pm-7:30pm Football Contact Day (H)
TBD Softball-Varsity (A) TBD vs. TBD
9:00am-12:00pm Volleyball Contact Day (H)
ACT Test (H)
TBD Softball-Varsity (A) TBD vs. TBD
Pentecost (H)
1:00pm-2:30pm Baseball Banquet (H) @ Chapel/Auditorium
6:00pm-8:00pm Softball Contact Day (H)
8:00am-9:30am Strength Training (H)
8:00am-9:30am Basketball Camp (H)
9:45am-11:15am Basketball Camp (H)
11:30am-12:30pm Basketball Camp (H)
1:00pm-2:30pm Basketball Camp (H)
2:45pm-4:15pm Basketball Camp (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
8:00am-9:30am Basketball Camp (H)
9:45am-11:15am Basketball Camp (H)
11:30am-12:30pm Basketball Camp (H)
1:00pm-2:30pm Basketball Camp (H)
2:45pm-4:15pm Basketball Camp (H)
3:30pm-4:30pm Speed Training (H)
TBD Baseball-Varsity (A) TBD vs. TBD
8:00am-9:30am Strength Training (H)
8:00am-9:30am Basketball Camp (H)
9:45am-11:15am Basketball Camp (H)
11:30am-12:30pm Basketball Camp (H)
1:00pm-2:30pm Basketball Camp (H)
2:45pm-4:15pm Basketball Camp (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
TBD Baseball-Varsity (A) TBD vs. TBD
8:00am-9:30am Strength Training (H)
8:00am-9:30am Basketball Camp (H)
9:00am-11:00am Tennis Contact Day (H)
9:45am-11:15am Basketball Camp (H)
11:30am-12:30pm Basketball Camp (H)
1:00pm-2:30pm Basketball Camp (H)
2:45pm-4:15pm Basketball Camp (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
ACT Registration Deadline (H)
Flag Day (H)
8:00am-9:30am Basketball Camp (H)
9:45am-11:15am Basketball Camp (H)
11:30am-12:30pm Basketball Camp (H)
1:00pm-2:30pm Basketball Camp (H)
2:45pm-4:15pm Basketball Camp (H)
Father's Day (H)
5:00pm-7:30pm Basketball - Girls Contact Day (H)
8:00am-9:30am Strength Training (H)
9:00am-11:00am Tennis Camp (H) @ Parkridge Courts
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
9:00am-11:00am Tennis Camp (H) @ Parkridge Courts
3:30pm-4:30pm Speed Training (H)
6:30pm Board of Control (H) @ Board Room
8:00am-9:30am Strength Training (H)
9:00am-11:00am Tennis Camp (H) @ Parkridge Courts
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
8:00am-9:30am Strength Training (H)
9:00am-11:00am Tennis Camp (H) @ Parkridge Courts
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
3:00pm-6:00pm Football Contact Day (H)
6:00pm-8:00pm Softball Contact Day (H)
8:00am-9:30am Strength Training (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
3:30pm-4:30pm Speed Training (H) 8:00am-9:30am Strength Training (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
8:00am-9:30am Strength Training (H)
9:00am-11:00am Tennis Contact Day (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
3:00pm-6:00pm Football Contact Day (H)
  July, 2019
8:00am-9:30am Strength Training (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
8:00am-9:30am Strength Training (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
6:00pm-8:00pm Softball Contact Day (H) 8:00am-9:30am Strength Training (H)
9:00am-11:00am Basketball - Boys Contact Day (H)
9:00am-4:00pm Band Camp (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
9:00am-12:00pm Basketball - Boys Contact Day (H)
9:00am-4:00pm Band Camp (H)
3:30pm-4:30pm Speed Training (H)
8:00am-9:30am Strength Training (H)
9:00am-12:00pm Basketball - Boys Contact Day (H)
9:00am-4:00pm Band Camp (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
8:00am-9:30am Strength Training (H)
9:00am-4:00pm Band Camp (H)
9:00am-12:00pm Basketball - Boys Contact Day (H)
9:00am-11:00am Tennis Contact Day (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
3:00pm-6:00pm Football Contact Day (H)
4:00pm-7:00pm Basketball - Girls Contact Day (H)
8:00am-9:30am Strength Training (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
3:30pm-4:30pm Speed Training (H) 8:00am-9:30am Strength Training (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
8:00am-9:30am Strength Training (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
3:00pm-6:00pm Football Contact Day (H)
4:00pm-7:00pm Basketball - Girls Contact Day (H)
8:00am-9:30am Strength Training (H)
9:00am-12:00pm Cross Country Contact Day (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
9:00am-12:00pm Cross Country Contact Day (H)
3:30pm-4:30pm Speed Training (H)
8:00am-9:30am Strength Training (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
8:00am-9:30am Strength Training (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
8:00am-9:30am Strength Training (H)
9:00am-12:00pm Cross Country Contact Day (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
4:00pm-7:00pm Volleyball Contact Day (H)
9:00am-12:00pm Cross Country Contact Day (H)
4:00pm-7:00pm Volleyball Contact Day (H)
8:00am-9:30am Strength Training (H)
9:00am-12:00pm Cross Country Contact Day (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training (H)
4:00pm-7:00pm Volleyball Contact Day (H)